Ciekawe

iOS 14.5 – czyli odblokowanie iPhone przy pomocy Face ID, nie ściągając maseczki!

Face ID w maseczce? To dla iOS 14.5 żaden problem! Od początku pandemii minęło już sporo czasu, a jej końca na razie nie widać. W praktyce oznacza to, że jeszcze długo nie rozstaniemy się z maseczkami, przez które odblokowywanie telefonu twarzą nie jest możliwe.

Udostępniona niedawno pierwsza beta iOS 14.5 zawiera funkcję, która będzie w takiej sytuacji naprawdę przydatna! Umożliwia ona odblokowanie iPhone’a przy pomocy Apple Watch’a i Face ID bez sciągania maseczki z twarzy😷

Jak będzie to działać w praktyce?

Zobaczcie sami na poniższym filmiku, udostępnionym na Twitterze przez użytkownika: @Anse1987

Nowa funkcja, dostępna w iOS 14.5 pozwoli na odblokowanie naszego iPhone’a za pomocą Face ID, jeśli będzie spełnionych kilka warunków:

  • Zegarek musi być odblokowany i znajdować się na naszym nadgarstku,
  • Zegarek musi być w pobliżu telefonu i być chroniony hasłem
  • Face ID musi wykryć twarz zakrytą przy pomocy maseczki.

Domyślnie nowa funkcja będzie wyłączona. Można ją włączyć wchodząc kolejno w: 

Settings Face ID & Passcode> a następnie należy wybrać “Unlock with Apple Watch”.

Niestety przy użyciu tej funkcji możemy tylko odblokować naszego iPhone’a – w przypadku autoryzacji Apple Pay, czy instalacji aplikacji z App Store – nowa funkcjonalność nie będzie pomocna i będzie trzeba skorzystać ze standardowego Face ID.

Warto również wspomnieć, że nowa funkcjonalność będzie działać tylko na iPhone z zainstalowanym systemem iOS 14.5, który jest sparowanym z zegarkiem Apple Watch z zainstalowanym systemem watchOS 7.4.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Ciekawe

Obudowa do telefonu z „poduszką powietrzną” – wynalazek niemieckiego studenta

Każdemu zdarza się, od czasu do czasu upuścić telefon. Gdy spadnie on ekranem do ziemi, najczęściej możemy poczuć odrobinę strachu podnosząc
Ciekawe

Nadchodzące premiery gier w roku 2020

Chociaż panująca obecnie sytuacja z nowym wirusem zatrzymała na chwilę cały świat, nie można powiedzieć tego o branży gier komputerowych.