Ciekawe

Obudowa do telefonu z „poduszką powietrzną” – wynalazek niemieckiego studenta

Każdemu zdarza się, od czasu do czasu upuścić telefon. Gdy spadnie on ekranem do ziemi, najczęściej możemy poczuć odrobinę strachu podnosząc go i sprawdzając, czy przypadkiem nie pokrył się pajęczynką. Taka sytuacja spotkała 25 letniego studenta mechatroniki o imieniu Philip Frenzel. Postanowił zrobić coś z tym odwiecznym problemem pierwszego świata. Zaczął pracować nad etui, które będzie działać jak swego rodzaju „poduszka powietrzna”, chroniąc telefon przed upadkiem

Philip Frenzel z prototypem
Philip Frenzel ze swoim prototypem obudowy do telefonu.

Poduszka powietrzna dla Twojego telefonu

Po latach pełnych wielu prób z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju poduszek i prototypów, 25-letni student zdecydował się na wykorzystanie 8 sprężyn wykonanych z metalu. Są one ukryte w etui w taki sposób, aby wysunąć się się po upuszczeniu telefonu, chroniąc go tym samym przed bezpośrednim uderzeniem w podłogę. Philip Frenzel zastosował czujniki wykrywające wolny spadek telefonu. Większość części wykorzystanych przy budowie, wydrukował z wykorzystaniem drukarki 3D.

Tak wygląda działający prototyp w praktyce

Jest prototyp, ale co dalej?

Prototyp to nie wszystko, jeśli produkt ma wyjść na rynek i trafić w ręce konsumentów, musi on zostać odpowiednio przetestowany. 25-latek zarejestrował już patent na swoje dzieło, jednak wciąż musi je udoskonalić o dodatkowe czujniki. Lepiej nie myśleć co mogłoby się stać, gdyby takie etui otworzyło nam się w kieszeni np. w czasie jazdy samochodem. Sam pomysł uważamy za genialny, a estetyka wykonania tego etui nie pozostawia wiele do życzenia.

Dbajcie o bezpieczeństwo swojego smartfona!

Zanim ten wynalazek trafi na rynek, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszego smartfona – to przede wszystkim powinniśmy się zaopatrzyć w dobre etui. Ludzie często przy zakupie kierują się przede wszystkim wyglądem samego etui. Oczywiście nie negujemy tego, że chcemy, by nasze etui wyglądało schludnie. Uważamy jednak, że trzeba tu znaleźć jakiś kompromis. Cienkie i tanie etui nie ochronią naszego telefonu przed upadkiem. Warto wybrać etui, które jednocześnie ochroni nasz telefon – wykonane z dobrego tworzywa i będzie dobrze wyglądać na naszym telefonie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu naszego partnera Pancernik.eu gdzie znajdziecie dobre etui dla każdego modelu telefonu. Poza samym etui warto również zaopatrzyć się w porządne szkło hartowane. Jeśli komuś naprawdę zależy na ochronie swojego telefonu, może również rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia, w skład którego często wchodzi ubezpieczenie od upadku, zalania, czy nawet kradzieży.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Ciekawe

Nadchodzące premiery gier w roku 2020

Chociaż panująca obecnie sytuacja z nowym wirusem zatrzymała na chwilę cały świat, nie można powiedzieć tego o branży gier komputerowych.
Ciekawe Technologia

Co to jest 5G i kiedy możemy się go spodziewać?

W mediach coraz częściej spotykamy informacje na temat nowej sieci 5G, jaka ma pojawić się wkrótce w obrocie. Zapowiedzi są