WordPress

Jak przy użyciu FTP stworzyć użytkownika (administratora) w WordPress’ie?

Nie otrzymałeś dostępu do WordPress’a, a jedynie do serwera FTP? Żaden problem! Dziś omówimy sposób na ułatwienie sobie życia, gdy nie otrzymasz pełnych dostępów do strony internetowej. Zapraszamy do czytania!

Często zdarza się otrzymać od klienta niekompletne dane do logowania do strony internetowej. Najczęściej zdarza się to, gdy klient jest osobą nie-techniczną i nie do końca potrafi określić jakie dane będą nam potrzebne do wprowadzenia zmian na jego stronie internetowej. 

Często zdarza się nam otrzymać od klienta jedynie dostęp do FTP. Oczywiście, jeśli na serwerze istnieje phpMyAdmin, możemy w prosty sposób dodać użytkownika w tabeli ‘wp_users’ jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do bazy danych i chcemy szybko dodać użytkownika, aby zalogować się do kokpitu administracyjnego. Wtedy właśnie przyda się poniższy poradnik. 

Zaczynamy od połączenia z serwerem FTP przez FileZille

Przede wszystkim będziemy musieli zalogować się do serwera plików – najłatwiej będzie nam to osiągnąć korzystając z oprogramowania o nazwie FileZilla – jest to darmowy program(klient FTP) rozpowszechniany w oparciu o zasady licencji GPL. >Oficjalnego dystrybutora oprogramowania FileZilla znajdziecie tutaj< 

Pobieramy wersję klienta FTP odpowiednią dla swojego systemu operacyjnego i przechodzimy do instalacji. Po poprawnie zakończonej instalacji i uruchomieniu programu, przywita nas główne menu FileZilli – tutaj wystarczy wpisać odpowiednie dane do serwera, na którym znajduje się nasza strona internetowa i połączyć się.


Po połączeniu się z serwerem FTP przechodzimy do katalogu z zainstalowanym WordPress’em strony, dla której chcemy utworzyć użytkownika – ścieżka będzie zależna od usługodawcy naszego serwera. 

W naszym przypadku będzie to: /domains/DOMENA.XYZ/public_html 

Jak utworzyć użytkownika w WordPress’ie przez FTP

Zaczynamy od przejścia do katalogu z aktualnie używanym na stronie motywem

/wp-content/themes/Twój-aktualny-motyw/

W tym katalogu odszukujemy pliku functions.php 

i wybieramy opcję Podgląd/Edycja


następnie w wybranym przez nas edytorze tekstowym uruchomi się nasz plik.

Teraz na samym końcu pliku functions.php zamieszczamy poniższy kod.

function NOWE_KONTO(){
$user = 'Nazwa-użytkownika';
$pass = 'Hasło';
$email = 'Adres-email';
if ( !username_exists( $user )  && !email_exists( $email ) ) {
$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
$user = new WP_User( $user_id );
$user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','NOWE_KONTO');

Wystarczy podmienić: Nazwa-użytkownika, Hasło, Adres-email

na swoje dane i to już wszystko. Można uruchomić panel do logowania i zalogować się nowym użytkownikiem. Pamiętajcie aby po zalogowaniu usunąć wprowadzony fragment kodu. 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

WordPress

Jak znaleźć nazwę użytkownika (autora) w WordPressie?

Czasem zdarza się, że klient – na którego stronie pracujemy – nie zna swojej nazwy użytkownika do zalogowania się w kokpicie
WordPress

Jak zrobić formularz w WordPressie bez instalowania wtyczek?

Chciałbyś przygotować formularz na swojej stronie, ale chcesz zrobić go bez wtyczek? Duża ilość wtyczek może negatywnie wpłynąć nie tylko