Jaki hosting stron internetowych wybrać?

Wektorowy obraz hostingu internetowego / serwerów WWW
Wektorowy obraz hostingu internetowego / serwerów WWW

Chcąc zacząć przygodę z własną stroną internetową trzeba przemyśleć wiele kwestii. Wiele zależy od tego, czego dotyczyć będzie nasza strona. Czy będzie to sklep, czy może prywatny blog, a może wizytówka naszej firmy? Po wybraniu odpowiedniej domeny, przychodzi czas na wybór hostingu dla naszej strony internetowej, czyli na wybór miejsca, w którym znajdą się pliki naszej strony.

Jaki hosting wybrać?

Wybór samego hostingu, jak I dobranie odpowiedniego pakietu zależy przede wszystkim od wielkości naszej strony, oferowanych usług, czy ilości użytkowników, którzy jednocześnie będą ją odwiedzać. Dla przykładu sklep internetowy, który posiada kilkanaście tysięcy produktów I który codziennie odwiedza kilka tysięcy użytkowników, będzie potrzebować szybki serwer, który będzie w stanie obsłużyć dużą ilość zapytań jednocześnie oraz wystarczająco przestrzeni, by pomieścić wszystkie zdjęcia I opisy produktów. Natomiast strona, która będzie jedynie wizytówką firmy, zawierającą kilka podstron informacyjnych oraz formularz kontaktowy, może bezproblemowo działać na słabszym (I tańszym!) hostingu.

Tani hosting www

Charakteryzuje się przede wszystkim znacznie niższą ceną na tle innych hostingów www, kosztem wydajności I dostępnej przestrzeni. Idealnie nada się dla stron informacyjnych, małych blogów, czy wizytówki Twojej firmy.

Tanim hostingiem www jest na przykład HostingHouse.pl, który oferuje hosting już od 15 złotych ZA ROK! Jest to zdecydowanie konkurencyjna cena. W zestawie za 15 złotych znajdziemy darmowy certyfikat SSL, 1GB pojemności, 50GB transferu oraz możliwość podpięcia do 10 stron internetowych!

Aktualna oferta HostingHouse:


Sklep internetowy – hosting

Sklep internetowy docelowo ma zgromadzić jak największą ilość użytkowników – w zależności od asortymentu naszego sklepu I ilości oferowanych produktów, będziemy musieli dobrać odpowiednio pojemny serwer. Tu nie powinniśmy już oszczędzać na hostingu, gdyż im szybszy/wydajniejszy on będzie, tym szybciej I przyjemniej użytkownicy będą mogli robić zakupy w sklepie! Warto przyjrzeć się ofercie CyberFolks (dawniej LinuxPL) którzy mają bardzo dobre wsparcie techniczne(w przypadku awarii sklepu będzie to bardzo cenne) oraz szybkie serwery.

W cenie ok. 110 złotych za rok (za pierwszy rok, później ok. 430 złotych) oferują oni nie tylko świetnie wsparcie, ale także pomoc w migracji strony internetowej z innego hostingu, rozszerzoną ochronę przed atakami DDoS, dyski SSD, dostęp SSH, darmowy certyfikat SSL oraz przechowywanie kopii zapasowych naszego sklepu z ostatnich 14 dni!

Aktualna oferta CyberFolks:


2KIT-VM26-ARX5

Kod rabatowy na 25 złotych

Podsumowując

Dobranie odpowiedniego hostingu, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz naszego budżetu. Nie warto tu kierować się zasadą im droższe tym lepsze. Jeśli potrzebujemy mocnego serwera na tysiące zapytań miesięcznie i mamy duży budżet, warto sprawdzić ofertę CyberFolks. Natomiast jeśli potrzebujemy serwera dla naszego bloga, naszych projektów, czy dla strony informacyjnej naszej firmy – wtedy warto skorzystać z oferty HostingHouse. Hosting w cenie 15-50 złotych to naprawdę niska cena na tle konkurencji, gdzie ceny potrafią sięgać kilkuset, czy nawet paru tysięcy złotych za rok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Proponowane dla Ciebie

Linux – podstawowe informacje

Kiedy większość z nas usłyszy frazę „system operacyjny” to pomyśli o systemie operacyjnym Windows, który według raportu z mobirank.pl, na koniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *