Technologia

Na co zwrócić uwagę wybierając router Wi-Fi do dużego domu?

Router Wi-Fi to urządzenie, dzięki któremu w domu działa sieć Internetu bezprzewodowego. Urządzenie to działa poprzez udostępnianie sieci bezprzewodowej w danej lokalizacji, podczas gdy sygnał sieci podłączany jest do routera za pomocą odpowiedniego przewodu. Dobrze wybrany router zapewni wysoką jakość sygnału sieci, dzięki czemu Internet w całym domu będzie działał szybko i sprawnie.

Wybór odpowiedniego routera

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta routerów Wi-Fi, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Warto zatem znać zasady, którymi należy się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu urządzenia. 

Specyfikacja routera Wi-Fi powinna być dostosowana do miejsca, w którym urządzenie ma działać, a także do połączenia internetowego udostępnianego przez dostawcę Internetu. Dostępne są modele routerów Wi-Fi o różnej prędkości przesyłania danych (podawanej w Mbps, czyli megabitach na sekundę) oraz o różnym standardzie Wi-Fi. 

Standard Wi-Fi to parametry przesyłu danych oraz ich odbierania przez urządzenia działające w sieci. Przed wyborem routera Wi-Fi, warto sprawdzić, w jakim standardzie działa, aby zapewnić kompatybilność urządzenia m.in. z ultraszybkimi łączami światłowodowymi. Routery Wi-Fi w najnowszym standardzie umożliwiają stabilne korzystanie z szybkiego Internetu, np. routery firmy TP-Link, które oferują Internet w standardzie 4G LTE. 

Jaki router do dużego domu?

Piętrowe budynki lub bardzo rozległe domy mogą powodować zakłócenia w korzystaniu z Internetu, z uwagi na trudności w przesyłaniu sygnału. Mimo to wybór odpowiedniego routera Wi-Fi do dużego domu jest możliwy dzięki sprzętom najwyższej jakości. Chcąc cieszyć się szybkim Internetem w całym domu, warto zakupić router, który umożliwi maksymalne wykorzystanie sieci udostępnianej przez dostawcę. Jeżeli w domu nie ma odpowiedniego sprzętu, nie wykorzysta się efektywnie całej mocy Internetu, jaką oferuje dostawca. 

Silny router Wi-Fi do dużego domu

Do dużego domu warto zakupić silny router Wi-Fi, który na całej powierzchni zapewni szybkie i komfortowe korzystanie z Internetu. Aby w każdym pomieszczeniu cieszyć się dobrym łączem, doskonale sprawdzi się router Wi-Fi z dużą siłą sygnału oraz z dobrym zasięgiem.

Zasięg Internetu 

Im większą mocą będzie dysponował router Wi-Fi, tym większy będzie zasięg Internetu. W praktyce przekłada się to na większą powierzchnię, do której router dostarczy Internet. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużego domu. Chcąc cieszyć się komfortowym łączem, bardzo dobrze sprawdzą się routery z czterema antenami i z technologią Beamforming. Dostępne są również routery, które eliminują martwe strefy Wi-Fi, dzięki czemu w całym domu można cieszyć się szybkim Internetem, bez utraty wydajności. 

Siła sygnału

Siła sygnału uzależniona jest od mocy nadajnika, w jaki wyposażony jest dany router Wi-Fi. Oczywiście im wyższa siła, tym lepiej, ponieważ zapewnia ona stabilne łącze (moc odbieranego sygnału sieci przez dane urządzenie). Siłę sygnału mierzy się w jednostce -dBm i im ta wartość jest bliższa zeru, tym mocniejszy sygnał uzyskamy.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego routera Wi-Fi do dużego domu, warto więc wziąć pod uwagę powyższe parametry, ale też nasze indywidualne potrzeby. Oferta routerów Wi-Fi dostępnych w sprzedaży jest niezwykle szeroka, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne routery Wi-Fi zapewnią najwyższą jakość bezprzewodowego Internetu w całym domu. 

 Wydajne routery Wi-Fi dostępne są w ofercie sklepu internetowego CSB

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Technologia

iCloud czy komputer – gdzie przechowywać kopię zapasową danych z iPhone?

W ramach kopii zapasowej danych Apple oferuje swoim użytkownikom usługę iCloud, czyli chmurę z darmowym pakietem. Apple co prawda umożliwia
Ciekawe Technologia

Co to jest 5G i kiedy możemy się go spodziewać?

W mediach coraz częściej spotykamy informacje na temat nowej sieci 5G, jaka ma pojawić się wkrótce w obrocie. Zapowiedzi są