Ciekawe

Nadchodzące premiery gier w roku 2020

Chociaż panująca obecnie sytuacja z nowym wirusem zatrzymała na chwilę cały świat, nie można powiedzieć tego o branży gier komputerowych. Ta, pomimo trudności, wciąż prężnie działała, dzięki czemu najbliższy rok pełen będzie niespodzianek nawet dla najbardziej wytrawnych graczy. Jakie tytuły zachwycą najbardziej?

Cyberpunk 2077

Opracowana przez studio CD Projekt RED, które wsławiło się legendarną serią o Wiedźminie. Ta gra RPG FPS z otwartym na naszą eksplorację światem, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych, nie tylko przez rodzimych graczy, premier 2020 roku. Tytuł został stworzony w oparciu o jego papierową odmianę w postaci Cyberpunk 2020. Tak jak w nim, przenosimy się tu do świata science-fiction, lecz akcja dzieje się dopiero w roku 2077.

Fabuła i mechanika gry

Akcja osadzona jest w Night City – fikcyjnym mieście w Stanach Zjednoczonych. Przeżywamy ją z perspektywy pierwszej osoby, mając możliwość przełączania się na widok TPP podczas prowadzenia pojazdów. Tych w grze jest mnóstwo, bo do dyspozycji naszego protagonisty są zarówno motocykle, jak i samochody.

Po wybraniu bohatera, którego płcią i cechami jesteśmy w stanie zarządzać, trafiamy do miasta. W zależności od tego, jaką ścieżkę wybraliśmy, a tych do wyboru mamy 3 – nomada, ulicznika i korposzczura – zaczynamy w różnych miejscach i otwierają się przed nami różne wybory w dialogach. Świat, który poznajemy jest pełną różnic społecznych dystopijną wizją, którą rządzą ogromne korporacje, a reszta społeczeństwa zdaje się przeżywać biedę i być zmuszona do chwytania się każdego zajęcia, byle tylko przeżyć kolejny dzień.

Cyberpunk określa w grze buntownika sprzeciwiającemu się systemowi totalitarnej władzy korporacji. Oprócz nich, miasto przepełnione jest gangsterami, którzy sprawiają, że skutecznie wygrywa ono rywalizację o okolicę z najwyższym wskaźnikiem przestępczości.

Świat gry poznajemy oczami V, bohatera, który dopiero zaczyna swoją karierę w przestępczym świecie. Niestety, podczas realizacji jednego z zadań, wchodzi w posiadanie chipa skrywającego klucz do nieśmiertelności, co skazuje go na niebezpieczeństwo i walkę z ogromnymi siłami, z których każda chce zdobyć tajemniczy sekret tkwiący w urządzeniu. Od tej chwili, nasze życie jest tylko w naszych rękach. Podczas jego ratowania, z całą pewnością bawić się będziemy doskonale.

Mafia: Definitive Edition

To jedna z tych gier, których nie trzeba nikomu przedstawiać, a której premiera z uwagi na koronawirusa musiała zostać przełożona z 28. sierpnia na 25. września. Jest to remake stworzonej w 2002 roku gry Mafia, za którą odpowiedzialne było studio 2K Games. Tym razem, odświeżenia tytułu podjęło się studio Hangar 13, które jednak w dużej mierze złożone jest z byłych pracowników 2K Games.

Fabuła i mechanika gry

W fabule nie będzie ogromu zmian w stosunku do oryginalnego wydania sprzed 18 lat. Zabawę prowadzimy oczami kierowcy wożącego mafijne postacie – Tommy’ego Angelo.

W grze przede wszystkim zmieni się grafika oraz silnik. Zastosowano tu ten, odpowiedzialny za rozgrywkę w grze Mafia III. Znacznie poprawiono też grafikę oraz grę światła i cieni, którą podziwiać będziemy mogli również w zmodyfikowanych dialogach i cutscenkach. A te, prowadzone będą przez zupełnie inną obsadę aktorską niż w części przed odświeżeniem.

Wielu graczy narzekało na model jazdy i strzelania, obecny w pierwszej części gry sprzed lat. To również uległo zmianie. Realistyczne ślizganie się autem po mapie jesteśmy więc w stanie z poziomu menu zamienić na model uproszczony. Podobnie studio postąpiło w stosunku do policji, która w pierwszej Mafii karała za najdrobniejsze wykroczenia, które znacznie przeszkadzały w rozgrywce. Tu również gracze otrzymają wybór czy chcą poczuć pełen realizm, czy pójść „na łatwiznę”.

Mafia I jest uznawana za jedną z najlepszych gier wszech czasów. Nic więc dziwnego, że odsłona ta doczekała się remake’u, który przeniesie grę do realiów współczesnej rozgrywki, zmieniając tylko to, co niezbędne. Można być jednak pewnym, że na twarzy przemierzając ulice odświeżonego Lost Heaven pojawi się podobny uśmiech jak przed laty.

Podsumowując

Ostatni okres z pewnością utrudnił pracę nad kolejnymi tytułami, jeszcze w tym roku możemy spodziewać się tytułów, które zawładną sercami milionów graczy. Polski Cyberpunk 2077 i Mafia: Edycja Ostateczna to tylko dwa głośne przykłady spośród tegorocznych niespodzianek, zawartych w kalendarzu premier. Niezależnie od tego, czy po obecnym roku oczekujemy gry RPG, czy ambitnej pierwszoosobowej strzelanki, każdy z nas znajdzie na jesienne i zimowe wieczory tytuł dla siebie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Ciekawe

Obudowa do telefonu z „poduszką powietrzną” – wynalazek niemieckiego studenta

Każdemu zdarza się, od czasu do czasu upuścić telefon. Gdy spadnie on ekranem do ziemi, najczęściej możemy poczuć odrobinę strachu podnosząc
Ciekawe Technologia

Co to jest 5G i kiedy możemy się go spodziewać?

W mediach coraz częściej spotykamy informacje na temat nowej sieci 5G, jaka ma pojawić się wkrótce w obrocie. Zapowiedzi są