Rankingi

TOP 5: Stacje dokujące do bezprzewodowego ładowania urządzeń – idealny pomysł na prezent?

Stacje dokujące do bezprzewodowego ładowania urządzeń to coraz popularniejsze urządzenia w świecie technologii. Zarówno dla gadżeciarzy, jak i zwykłych Kowalskich, ładowanie bezprzewodowe to piękna sprawa i możemy to polecić każdemu. Świat nieustannie dąży w kierunku redukcji ilości kabli w naszych domach. Jeszcze paręnaście lat temu, co drugi telefon miał zupełnie inne złącze do ładowania – aktualnie najczęściej spotykamy jeden z 3 typów (dla ciekawskich: micro USB, złącze lightning oraz USB typu C).
Firma Apple widzi potencjał w ładowaniu urządzeń w sposób bezprzewodowy, dlatego też skutecznie redukuje ilość dostępnych w telefonie portów. Jeśli mamy zgadywać „który z gigantów najprędzej usunie wszystkie porty ze swoich telefonów?” to byłoby to najpewniej Apple.

Stacja dokująca jako prezent

Nie ważne, czy będzie to prezent dla Ciebie, dla babci, dziadka, rodziców, siostry, czy chłopaka – jest to na pewno coś, co przyda się każdej osobie (oczywiście pod warunkiem, że ich model telefonu obsługuje ładowanie bezprzewodowe). Stacja dokująca, poza swoją oczywistą funkcją bezprzewodowego ładowania urządzeń, może pełnić rolę ozdoby! W poniższym zestawieniu znajdziecie ładowarki bezprzewodowe, o eleganckiej konstrukcji wykonanej ręcznie z litego drewna, które będą dobrze pasować np. jako dekoracja w biurze lub w domu. Możemy znaleźć też bardziej nowoczesne modele o unikalnych kształtach. Ponadto ładowarka bezprzewodowa, która ładuje więcej niż jedno urządzenie, idealnie nada się dla fanów porządku! Dla przykładu, jeśli ktoś posiada słuchawki AirPods, telefon i Apple Watch – chcąc jednocześnie ładować te 3 urządzenia, potrzebowałby 3 kabli oraz 3 portów z dostępem do prądu. Wykorzystując taką stację dokującą do bezprzewodowego ładowania, potrzebujemy już tylko jednego kabla!

Czy mój telefon wspiera ładowanie bezprzewodowe?

Najłatwiej sprawdzić to wpisując model naszego telefonu +”specyfikacja” np. „Samsung S10 specyfikacja” i wyszukać na jednej ze stron frazy „ładowanie bezprzewodowe”.

Jeśli jednak Twój model telefonu jest flagowym/popularnym modelem, możesz wspomóc się listą poniżej:

Apple – iPhone 8 i nowsze, a także słuchawki AirPods II (z obudową do ładowania bezprzewodowego) i AirPods Pro
Samsung – Galaxy S6 i nowsze
Huawei – P30 Pro, P40 Pro +, Mate 20 Pro, Mate RS i nowsze
Xiaomi – Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi 7 i Mi 9 i nowsze

Jaką stację dokującą (ładowarkę bezprzewodową) wybrać?

Poniżej przedstawiamy 5 wybranych przez nas ładowarek bezprzewodowych, których wygląd jest estetyczny, a do tego charakteryzują się świetną jakością wykonania. Dzięki temu idealnie będą służyć nie tylko jako codzienna ładowarka, ale też ozdoba w biurze, czy w domu, bądź mogą zostać wręczone jako prezent.
**CENY W ARTYKULE NIE SĄ AKTUALIZOWANE I MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ OD TYCH W SKLEPIE 🙂

1. STACJA DOKUJĄCA SPIGEN STAND S316 (iPhone / Apple Watch/ AirPods/ Pencil)

Nasze zestawienie zaczynamy stacją dokującą popularnego producenta Spigen. Ta stacja dokująca, charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem oraz kształtem. Całość pokryta jest silikonową i przyjemną w dotyku powierzchnią. Ładowarka ta dedykowana jest dla urządzeń Apple, np. Apple Pencil, AirPods, Apple Watch, czy iPhone.

CENA: 119,00 zł

2. STACJA DOKUJĄCA OZAKI O!TOOL LIGHTNING, SZARA

Na drugim miejscu w zestawieniu znajdziemy stację dokującą od producenta OZAKI. Ładowarka ta posiada oficjalny certyfikat ,,made for iPhone”. Jej ciekawy kształt sprawia, że służy nie tylko za ładowarkę, ale też wzmacniacz akustyczny. Posiada własny, wbudowany kabel ze złączem lightning – USB, od długości 1,2 metra. Idealnie sprawdzi się jako ładowarka do codziennego użytku.

CENA: 99,00 zł

3. ŁADOWARKA DOKUJĄCA OAKYWOOD COMBO DOCK, ORZECHOWA

Na trzecim miejscu w zestawieniu znajdziemy stację dokująca, Combo Dock od producenta Oakywood. Jest to ładowarka bezprzewodowa 2-w-1, ponieważ możemy nią ładować nie tylko iPhone, ale również zegarek Apple Watch. Elegancka drewniana konstrukcja z litego orzechowego drewna będzie idealnie pasować jako prezent dla osoby z klasą lub jako ozdoba naszego pokoju.

CENA: 199,00 zł

4. ŁADOWARKA MOPHIE 3IN1 WIRELESS CHARGING PAD 7.5W

Na czwartym miejscu w naszym zestawieniu znajduje się ładowarka bezprzewodowa od jednego z najpopularniejszych producentów akcesoriów dla firmy Apple – Mophie. Ładowarka 3-in-1 o mocy wyjściowej na poziomie aż 7.5W pozwoli nam na jednoczesne ładowanie zegarka Apple Watch, telefonu oraz AirPods’ów! Powierzchnia pokryta jest przyjemnym w dotyku zamszem, który zapobiega ślizganiu się urządzeń.

CENA: 479,00 zł

5. ŁADOWARKA DOKUJĄCA OAKYWOOD COMBO DOCK, DĘBOWA

Ostatnią ładowarką w naszym zestawieniu jest drewniana stacja dokująca 2-in-1 w modelu COMBO DOCK od producenta OAKYWOOD. Podobnie jak jej droższy odpowiednik na miejscu trzecim, obsłuży jednocześnie ładowanie Apple Watch oraz iPhone. Od swojego droższego odpowiednika różni się jedynie drewnem, z jakiego została wykonana. W tym modelu jest to drewno dębowe. Taka ładowarka zdecydowanie warta jest umieszczenia jej w widocznym miejscu, gdzie będzie pełnić funkcję zarówno funkcjonalną jak i dekoracyjną!

CENA: 149,00 zł

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także

Rankingi

Obudowa do AirPods 1/2 – TOP 3

To, że słuchawki AirPods 1/2 są rewelacyjne to fakt, do którego nie trzeba przekonywać nikogo, kto chociaż raz ich używał. Co prawda
Rankingi

Jaki hosting stron internetowych wybrać?

Chcąc zacząć przygodę z własną stroną internetową trzeba przemyśleć wiele kwestii. Wiele zależy od tego, czego dotyczyć będzie nasza strona.